Dovoluji si oznámit, že počínaje odpolední ordinací v úterý 2.11.2021 začínáme s aplikací očkovací látky Comirnaty od firmy Pfizer, můžeme tedy podávat třetí dávku očkování i těm, kteří první dvě dávky obdrželi v očkovacích centrech. Ani v tomto případě není třeba se předem registrovat. Jediné, co je třeba, je přijít nejpozději 30 minut před koncem ordinačních hodin.
Očkovacími látkami od firem Johnson&Johnson (jednodávková vektorovaná vakcína) a Moderna (dvoudávková MRNA vakcína) pokračuje, včetně třetí (po Johnsonu druhé) dávky. 
Těm, kteří byli v úvodu očkováni vakcínou od firmy Astra Zeneca, bude aplikována Moderna nebo Pfizer.

Pozor! 
Vím, že se u lidí, kteří Covid 19 prodělali, může po očkování objevit bouřlivá reakce a dříve jsem radil nejprve vyšetřit hladinu protilátek. To je ale ZBYTEČNÉ. Test není schopen říci, zda jsou to protilátky, které vás opravdu ochrání. Typů protilátek je několik set, těch účinných asi 20...

A ještě prosba k odpůrcům očkování:
Nechte si, prosím, svoje přesvědčení a argumenty pro sebe a neodrazujte ostatní. Bude lepší, když si vezmete na svědomí nežádoucí účinky očkování u těch, kterým své dobré rady nesvěříte, než těžký průběh Covidu 19 nebo třeba jejich smrt.


To, zda se očkovat necháte, je nadále na Vás, ale jinak se toho svinstva nezbavíme a budou umírat další tisíce lidí.
  
Děkuji za pochopení, Dr. Škoda